Ayakkabılar için ECO LABEL

Ayakkabı ve tabanlıklar için ECO LABEL kriterleri, tüm üretim sürecini hesaba katar ve çevre ve sağlıkla ilgili tüm süreçleri kapsar. ECO LABEL özünde bir çevre etiketidir, ancak tüketiciler üretim sürecinde çalışma koşullarının giderek daha fazla sorgulanmasını da talep eder.

Ayakkabılar için ECO LABEL

Bu nedenle, ayakkabılar için ECO LABEL ve tabanlık aynı zamanda sosyal yönleri olduğu kadar geleneksel çevresel gereksinimleri de dikkate alır.

Ayakkabılar önemli tüketici ürünleridir bir tüketici yılda ortalama 3-4 çift satın alır. Ancak birçok tüketicinin akılda tutmadığı bir şey var: Ayakkabıların üretimi, derinin tabaklanmasından nihai ürünün bitirilmesine kadar çevreyle ilgili birkaç süreci içerir. 

Eko etiketinin amacı, çevreyi ve sağlığı koruyan üretim zinciri boyunca yüksek standartlar tanımlamaktır. ECO LABEL ile gelecekte iyi ayakkabıları tanımak daha kolay olacak.

ECO LABEL sertifikalı ayakkabılar kirleticiler için test edilir, çevre dostu üretim garanti edilir, hammadde çıkarımında ve nihai üretimde ekolojik mutlak hassasiyet gözetilir.