Bahçe Ürünleri için ECO LABEL

Korumaya değer alanlarda ve özel bahçelerde, birçok insan bahçe aletlerinin ürettiği gürültünün önemli gürültü kirliliği olduğunu düşünür. Düşük gürültülü ve düşük kirliliğe sahip bahçe aletlerine çevre etiketi vermenin amacı, bu nedenle öncelikle gürültü emisyonlarını azaltmaktır.

Bahçe Ürünleri için ECO LABEL

ECO LABEL, bu bahçe aletlerini son teknoloji gürültü azaltma teknolojisi ile tanımlar. En son teknik özelliklere sahip yanmalı motorla çalışan aletler, çevre etiketinin verilmesi için gerekli gereksinimleri karşılamadığından, bu araçlar artık en son Temel Ödül Kriterleri kapsamında yer almamaktadır. 

ECO LABEL'ın kapsamı, zincirli testereler, çit düzelticiler, çim biçme makineleri, elektrikli tırpanlar ve düzelticiler, kazıyıcılar, öğütücüler ve direk budayıcılar gibi elektrikli motorlu (şebeke veya pille çalışan) bahçe aletlerini kapsar.

Ayrıca çevreye ve insan sağlığına zararlı maddelerin kullanımı tüm aletler için hariç tutulmuştur. Pille çalışan aletler, düşük kirletici ve uzun hizmet ömrüne sahip şarj edilebilir piller kullanmalıdır. Şarj edilebilir piller değiştirilebilir olmalıdır.