Bebek Bezleri için ECO LABEL

Dünya üzerinde günde milyonlarca bebek bezi kullanılıyor ve sonra atılıyor. Üretimlerinde sadece büyük miktarda hammadde kullanmakla kalmıyor, aynı zamanda çok fazla atık üretiyorlar: Bu rakamlara göre yapılan projeksiyonlara göre bir yılda binlerce ton atık bebek bezi üretiliyor.

Bebek Bezleri için ECO LABEL

Bu ürünler sürekli olarak cilt ile temas halindedir (örn. Küçük çocuklar) ve bu nedenle sağlığa zararlı en küçük miktardaki kimyasalların bile olumsuz bir etkisi olabilir. Bebek bezlerinde bulunan tüm malzemelere katı gereksinimler getirilir ve tehlikeli maddeler ve sağlığa zararlı maddeler için ayrıntılı bir dışlama listesi vardır. Ayrıca, alerji riskinden kaçınmak için çevre etiketi verilen ürünlerde losyon, koku ve koku emici kullanımı yasaktır.

Bir diğer ana odak noktası ise tüy hamurunun kökenleri ve üretim süreçleridir. Kabartılmış hamur, yalnızca, doğaya yakın kalan (örneğin FSC, PEFC) ve enerji açısından verimli ve düşük emisyonlu hav hamuru üretimi yapan, sertifikalı, sürdürülebilir şekilde işletilen işletmelerden temin edilmelidir. Ürünlerde kullanılabilecek diğer biyojenik hammaddelerin olması durumunda sadece sertifikalı biyokütle onaylanır.

Çevreye Faydaları

  • Zararlı maddeler için test ediir
  • Kozmetik katkı maddeleri içermez
  • Sürdürülebilir ormancılıktan elde edilen kağıt hamuru kullanılır.