Geri Dönüştürülmüş Kağıt için ECO LABEL

Taze liflerden yapılan kağıt üretim sürecinin aksine, geri kazanılan kağıttan kağıt üretmek yalnızca kaynakları korumakla kalmaz, aynı zamanda daha az atık su üretir ve daha az su ve enerji kullanır. 

Geri Dönüştürülmüş Kağıt için ECO LABEL

ECO LABEL sertifikalı geri dönüştürülmüş kağıdın % 100 geri kazanılmış kağıttan yapılması garantilidir. Üretim sürecinde klor, optik parlatıcılar ve halojenli ağartma maddelerinin kullanımı da yasaktır.

Bu kapsamdaki ürünler, kopya ve çok işlevli kağıt ve baskı ve yayın kağıtlarını içerir. Bu geri dönüştürülmüş kağıtlar, kullanıma uygunlukları (DIN EN 12281) ve yaşlanmaya karşı dirençleri (DIN standardı 6738, LDK 24-85) açısından en yüksek standartları karşılar. Dikkatle kullanılır ve depolanırsa, bu ürünler yüzlerce yıl boyunca eskimeye karşı dayanıklıdır ve yüksek kaliteli basılı malzemelerin üretimi için de uygundur. Lazer yazdırma için kullanılan kopya ve çok işlevli kağıt durumunda, VOC (uçucu organik maddeler) emisyonları da sınırlandırılır.

Bu kapsama, yazı kağıdı gibi ofis ve okul malzemeleri için bitmiş ürünler üretmek için kullanılan diğer geri dönüştürülmüş kağıtlar, ofis ve okul malzemeleri için ürünler (defterler, pedler, zarflar, boyama kitapları ve hediye kağıtları gibi) de dahil edilirler. Gübrelenebilir kağıt poşetler ve kağıt taşıma poşetleri gibi bitmiş ürünlerin yanı sıra ürünlerin kendileri üretmek için kullanılan daha güçlü geri dönüştürülmüş kağıtlar da bu kategoriye dahil olabilirler.