Geri Dönüştürülmüş Plastikler için ECO LABEL

Plastik, her endüstride ve günlük yaşamda belkide en çok kullanılan materyallerin başında gelmektedir. Dünyada günlük olarak milyonlarca ton plastik atık üretilir.

Geri Dönüştürülmüş Plastikler için ECO LABEL

Plastik en değerli kaynaklarımızdan biri olan petrolden yapıldığı için değerli bir malzemedir. Bu nedenle, plastiklerin geri dönüşümü, bu hammaddenin korunmasına ve atık yığınlarının azaltılmasına yardımcı olur.

Her gün geri dönüştürülmüş plastiklerden üretilmiş ürünleri alıp kullanıyoruz: Dün yoğurt kabı olan şey bugün pratik bir taşıma çantası veya güçlü bir çöp torbası olabilir. Bu nedenle plastiğin geri dönüşümü ekolojik denge açısından son derece önemli konulardan biridir. Geri dönüşümle hem doğayı hem de kaynaklarımızı koruruz.

Plastik ambalaj atıklarının geri kazanılması sonucu petrolden tasarruf sağlanabilir. Geri dönüşüme katılan her ton cam için, 100 litre petrol tasarrufu sağlanabilmektedir. Metal ambalajları ve ahşap ambalajları geri dönüştürerek doğal alanlarımızı bozulmadan koruyabiliriz. Neredeyse her türden plastik ürün geri dönüşüm için uygun olabilir.