Tekstil Temizliği için ECO LABEL

ECO LABEL programındaki bu sertifika, tekstil ve deri dış giyim ile ev tekstillerinin profesyonel temizliğini sunan hizmet sağlayıcılara verilir. Bir takım elbise veya elbiseyi temizlettiğinizde, kuru temizleme yapılmadan yapılması tavsiye edilir. CO2 temizliğinde çevre dostu çözücü karbondioksit kullanılır. 

Tekstil Temizliği için ECO LABEL

Temizleme işleminde kullanılan diğer bir çevre dostu çözücü sudur. Dolayısıyla, her iki temizleme işlemi de havaya ve atık suya herhangi bir kirletici yaymaz - ancak yine de tekstiller temizlenir. Kuru temizlemede kullanılan perc kanserojen bir maddedir. Kuru olarak temizlendiği düşünülen giysiler bu madde ile temizlenmektedir.

Klasik yöntemlerle yapılan kuru temizleme işleminde, kimyasal çözücünün giysilere direkt temas etmesinden ve giysiler üzerinde kimyasal atık bırakmasından dolayı çevreye oldukça zararı dokunmaktadır.

Ekolojik kuru temizleme yöntemleri sayesinde, kimyasal maruziyet ortadan kaldırılır. Makinede yıkama yapıldıktan sonra tamburdaki giysiler karbon filtre tarafından vakumlanarak, kimyasal çözücüden ve zararlı atıklardan arındırılmaktadır.

Tekstil Temizliği için ECO LABEL sertifikası, ekolojik standartlara uygunluğu kuruluşumuz tarafından çeşitli değerlendirme ve testlerle belirlenen işletmelere verilmektedir.