ECO LABEL Logosu Nasıl Kullanılır?

ECO LABEL logosu, tüketicilerde güven uyandırır ve ürünün gerçekten belirlenen ekolojik kriterlere uygun olduğu doğrular. Oldukça katı ve ayrıntılı değerlendirmeler sonrasında onaylanan ürünlerin üzerine, sertifika sahibi üretici firmalar ECO LABEL logosu ekleyebilirler.

ECO LABEL Logosu Nasıl Kullanılır?

Eko etiketler belirli bir kategoride çevresel olarak tercih edilebilir olduğu kanıtlanmış ürün veya hizmetleri tanımlayabileceğiniz, tüm dünyada uygulanan gönüllü bir çevresel performans sertifikasyonu ve etiketleme yöntemi olarak tanımlanırlar. Eko etiketler herşeyden önce çevreyi ve tüketiciyi ön plana koyarak tasarlanmışlardır.

Dünyada ki en saygın eko etiket programlarından biri olan ECO LABEL, bir ürünün üretim süreçlerinde ekolojik hassasiyet gösterdiğini kanıtlamaya yardımcı olur. ECO LABEL logosu sayesinde çevre üzerinde en düşük etkiye ve daha küçük ekolojik ayak izine sahip ürün ve hizmetler kolayca seçilebilmektedir. ECO LABEL gibi eko etiketler sayesinde ürünlerin tüm çevresel hassasiyetleri takip edilebilmektedir.

ECO LABEL etiketini birkaç kolay adımda ürününüze ekleyebilirsiniz. Başvuru yaptıktan sonra ürününüz gereken süreçler doğrultusunda değerlendirmeya alınır, daha sonra uygunluk değerlendirme aşamasını ve sertifikasyon aşamasını başarıyla tamamladığınızda artık ürünlerinizin ambalajında veya tanıtımlarında ECO LABEL logosunu kullanabilirsiniz.